Gestionar Piese de Schimb Sebes
APT RESOURCES & SERVICES SRL
Alba Iulia
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii medii (tehnice sau economice)
  • Experiență-minim 1 an în gestiune materială
  • Abilități-de muncă în echipă
  • Utilizare aplicații informatice de gestiune
  • Facturare și identificare repere
  • Persoană ordonată, organizată, comunicativă, responsabilă, dinamică
  • Descrierea jobului

  • Asigura gestiunea fizica si scriptica a stocului de marfa din gestiunile ,,Piese de Schimb si ,,Piese de Schimb Garantii .
  • Tine evidenta, la zi, a stocurilor, pe fise de magazie, in programul informatic. Opereaza in programul informatic toate miscarile de marfa.

  • Intocmeste toate documentele primare impuse de proces (note de receptii, avize de insotire marfa, bonuri de transfer, bonuri de consum, facturi fiscale, chitante, etc.).
  • Preia cereri de oferta de la clienti.
  • Emite oferte si negociaza ofertele, prin consultarea cu Directorul Piese de Schimb.
  • Preia comenzile de la clienti.
  • Lanseaza comenzi pentru piese de schimb catre furnizori
  • Efectuează operaţii de încărcare si descărcare marfă asigurând păstrarea integrităţii produselor.
  • Receptioneaza (cantitativ si calitativ) toate produsele aprovizionate conform documentelor de insotire (factura, aviz).
  • Intocmeste electronic ,,Nota de receptie in programul informatic.

  • Consemneaza orice neconformitate in ,,Raport de neconformitate si o transmite Directorului Piese de Schimb.
  • Se ocupa de confirmarea actelor insotitoare si facturilor receptionate si predare a instrumentelor de plata furnizorilor, daca este cazul, cu aprobarea Directorului Piese de Schimb.
  • Elaboreaza necesarul pentru reinoirea stocurilor
  • Intocmeste documentele de insotire la expedierea marfii (Aviz de insotire a marfii, CMR).
  • Respecta politica comerciala si de gestiune a companiei, principiul FIFO in cazul in care produsele au un termen de valabilitate.
  • Efectueaza inventarul periodic al stocului de marfa si de materiale (ori de cate ori este nevoie).
  • La livrare asigura ca produsele sa fie pozitionate in functie de greutate si fragilitate. Intocmeste AWB pentru coletele care urmeaza a fi livrate.
  • Raportați această lucrare