Inginer dezvoltare produse noi
CASA NOASTRA SRL
Craiova
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice - obligatoriu.
  • Cunoasterea limbii engleze nivel avansat - obligatoriu.
  • Foarte bune abilitatii de comunicare, organizare şi planificare.
  • Capacitate de analiza si sinteza, memorie dezvoltata.
  • Experienta utilizare pachetul MS Office (Word, Excel, Outlook).
  • Abilitati de utilizare a programului de proiectare AutoCAD si a altor programe de grafica - reprezinta un avantaj.
  • Descrierea jobului

  • Responsabil cu toate etapele de dezvoltare a produsului (idee, dezvoltarea conceptului, propunere de afaceri, design & dezvoltare, studii de fabricatie, lansare de produs, de revizuire, comercializare).
  • Intreprinde activitati de cercetare de piata pentru a intelege cerintele pietei si de a initia dezvoltarea inovatoare de produse.
  • Sa analizeze si sa efectueze rapoarte de evaluare a produselor noi.
  • Sa respectare standardele tehnice, de siguranta si a practicilor din industrie.
  • Gestionarea si supravegherea proiectarii lucrarilor, testarilor si cercetarilor efectuate impreuna cu celelalte departamente implicate in proces.
  • Sa dezvolte si sa prezinte concepte noi, domeniul lor de aplicare si bugetele aferente.
  • Creaza documentatia si specificatiile tehnice
  • Ofera suport tuturor departamentelor implicate pentru testarea si implementarea produselor noi
  • Efectueaza evaluarea produsului final conform performantei generale, fiabilitatii si sigurantei
  • Intervine in modificarile de design pentru a satisface cerintele si pentru a elimina defectiunile;
  • Raportați această lucrare