RSM
S.C. APEMIN ZIZIN S.A.
Hunedoara
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Educatie : Studii superioare

Experienta : minim 5 an

Permis de conducere cat B

Postul : Director Vanzari

Descrierea jobului

  • Coordonarea si implementarea strategiei de vanzari pe zona deservita;
  • Identificarea potentialului zonei si armonizarea obiectivelor cu cele ale Sediului central, corespunzator indicatorilor de piata stabiliti;
  • Dezvoltarea retelei de distributie si intocmirea analizelor specifice pe vanzari;
  • Urmarirea realizarii targetelor;
  • Reprezentarea societatii in relatiile comerciale cu tertii;.

  • Dezvoltarea retelei de distributie existenta - din punct de vedere organizatoric si al cresterii vanzarilor;
  • Coordonarea vanzarilor prin retelele de distributie;
  • Administrarea si gestionarea portofoliului de client

    Suport acordat clientilor actuali si potentiali

    Realizarea obiectivelor si targetelor stabilite de management

    Persoana dinamica, analitica, organizata, capabila sa lucreze in cadrul unei echipe tinere si performanta.

    Abilitati de negociere si comunicare

    Disponibilitate ptr deplasari

    Spirit de echipa, orientare catre rezultate

    Cunostinte de MS Office, navigare internet

    Pachet salarial reprezentat de o parte fixa si bonusare in functie de performanta

    Telefon, computer de serviciu, masina de serviciu

    Training intern pentru cunoasterea produselor firmei

    Raportați această lucrare