Frezor CNC 3 si 5 axe
Axist S.R.L.
Talmaciu
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent liceu sau scoala profesionala cu profil tehnic, experienta in programare CNC Fanuc in 3 si 5 axe;
  • Disponibilitate la lucrul in 2 schimburi;
  • Seriozitate, profesionalism, interes de dezvoltare profesionala;
  • Constituie avantaje urmatoarele aptitudini :

  • Cunostinte desen tehnic;
  • Cunoasterea controllerelor Haas sau Fanuc;
  • Experienta in productie, in domeniul prelucrarilor mecanice prin aschiere;
  • Cunoasterea instrumentelor si aparatelor de masura si control;
  • Persoane adaptabile, dispuse la optimizarea lucrului in echipa;
  • Disponibilitate pe termen mediu si lung;
  • Candidatul va fi apt din punct de vedere medical;
  • Descrierea jobului

  • Operare masini unelte CNC in 3 sau 5 axe;
  • Stabilirea metodei de frezare, pregatirea utilajului si a sculelor specifice, programarea prin interfata controllerului masinii;
  • Realizarea pieselor conform desenelor tehnice;
  • Verificarea dimensionala cu instrumente clasice;
  • Completeaza statusul piesei in sistemul de gestiune;
  • Beneficii :

  • Salariu fix atractiv, negociabil functie de experienta;
  • Posibilitatea de a face ore suplimentare, platite dublu;
  • Tichete de masa;
  • Bonificatii periodice la depasirea targetului de productie;
  • Alte beneficii;
  • Posibilitatea perfectionarii profesionale;
  • Bonusuri de Craciun si Paste;
  • Sprijin in relocarea din alte zone ale tarii;
  • Raportați această lucrare