REPREZENTANT VANZARI ZONAL -CENTRU
UP ROMANIA (CHEQUE DEJEUNER ROMANIA SRL)
Romania
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Pentru noi ești candidatul ideal dacă :

  • Iți place să relaționezi cu clienții.
  • Iți place să înveți lucruri noi, ești curios / curioasă, ai inițiativă.
  • Ești o persoană perseverentă, organizată, proactivă, căreia îi place să-și atingă obiectivele.
  • Ai abilități bune de utilizare a calculatorului (cel puțin Word, Excel, Internet).
  • Ești o persoană optimistă, cu voie bună.
  • Ai abilități bune de comunicare verbală și în scris;
  • Ești o persoană atentă la detalii, responsabilă, corectă și implicată.
  • CERINȚE PENTRU EXERCITARE :

  • PREGĂTIREA NECESARĂ POSTULUI :
  • Studii medii sau superioare;
  • Reprezintă un plus cursurile de formare / training-urile în domeniul comercial, vânzări;
  • EXPERIENȚA NECESARĂ POSTULUI :
  • Experiență în activitatea de vânzare de minim 2 ani;
  • Reprezintă un plus experiența în vânzarea de servicii servicii financiare (bănci) sau către comercianți,
  • CUNOŞTINŢE / DEPRINDERI / ABILITĂȚI :
  • Cunoştinţe interdisciplinare;
  • Bun cunoscător al limbii române;
  • Abilităţi avansate de comunicare şi negociere;
  • Abilități sporite de relaționare, echilibru emoțional, atitudine pozitivă;
  • Cunoştinţe operare PC (Windows, Word, Excel, Internet);
  • Capacitate de analiză și sinteză, decizie în situații critice;
  • Deprinderi optime de planificare și organizare a activiății;
  • Asumarea responsabilității;
  • Permis de conducere categoria B
  • ALTE ASPECTE : domiciliul în Târgu Mureș sau Brașov
  • Descrierea jobului

    RESPONSABILITĂȚILE GENERALE ALE POSTULUI :

    Gestionează și dezvoltă portofoliul de clienți comercianți din județele arondate pe produsele și serviciile companiei

  • Fidelizează clienții din portofoliul alocat;
  • Negociază și semnează contracte conform prevederilor interne;
  • Realizează obiectivele de performanță anuale / trimestriale / lunare și pe proiecte (target-ul);
  • Reprezintă firma în cadrul misiunilor specifice și definite în legăturã cu comercianții clienți sau prospecți, pe produsele / serviciile / proiectele alocate;
  • Promovează marca, imaginea, produsele și serviciile firmei, în concordanță cu interesele acesteia, cu procedurile interne specifice;
  • Completează și trimite zilnic rapoartele de activitate conform deciziilor interne;
  • Se deplasează în zona arondată, la afiliați și prospecți, cu autoturismul de serviciu.

    Se deplasează la sediul firmei din București pentru ședințe, activități de formare, team-building, etc. precum și în alte locații / localități stabilite de firmă pentru aceste activități.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite