Agent vanzari directe
MLC Power Automation AG Srl
Bucuresti, Romania
20 zile în urmă
source : BizooJobs

Descrierea postului

Inginer Vanzari Directe - zona S-V, Bucuresti

  • Evaluarea pietei prin vizite catre clientii targetati (fabrici);
  • Promovarea produselor (automatizari industriale) catre directori tehnici, directori fabrica, directori mentenanta;
  • Monitorizarea produselor concurentei - ce produse noi au aparut, calitatea produselor, perceptia clientilor fata de produsele concurentei;
  • Asigurarea intocmirii si derularii contractelor de vanzare;
  • Dezvoltarea si mentinerea portofoliului de clienti;
  • Intocmirea periodica a rapoartelor de activitate;
  • Suportul oferit clientilor in gasirea solutiilor corespunzatoare cerintelor acestora.
  • Cerinte

  • Studii de specialitate constituie un avantaj.
  • Experienta de cel putin 2 ani de vanzari in domeniul automatizarilor industriale
  • Portofoliu activi de clienti in domeniu
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare, orientare catre client
  • Bune abilitati tehnice
  • Orientare spre rezultate
  • Capacitate de analiza
  • Entuziasm si initiativa de a invata lucruri noi
  • Disponibilitate de a calatori in tara
  • Permis conducere categoria B
  • Limba engleza / italiana constituie un avantaj
  • Oferta (bonusuri, beneficii)

    Salariul motivant + bonus

    Cursuri de perfectionare

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite