Inginer Proiectant Poduri CFDP
SC TECNIC CONSULTING ENGINEERING ROMANIA SRL
Bucuresti
‎în urmă cu 16 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Descrierea postului :

  • Absolvent cu diploma Cai Ferate Drumuri si Poduri din cadrul CFDP;
  • Experienta in pozitia de inginer poduri - mai mult de 5 ani, in proiecte cu DN-uri / autostrazi / drumuri expres contracte de proiectare, D&B

    Excelente abilitati pe computer MS Office, AUTOCAD, CSI Bridge, Nemetschek Allplan, Mathcad, etc.

    Experienta in calcule devize (de preferat WinDoc Deviz)

  • Cunostinte de baza tehnice și de legislatie in domeniu Disponibilitati de deplasare pe teren;
  • Cunostinte de limba engleza scris / vorbit.

    Responsabilitati :

  • Elaborarea proiectelor de drumuri / poduri : intocmire studii de fezabilitate, intocmire proiecte tehnice, antemasuratori, stabilirea sarcinilor de incarcare a structurilor, efectuarea calculelor statice si dinamice, conceptia structurii de rezistenta, intocmirea caietelor de sarcini, structurarea si organizarea proiectului, intocmirea planurilor tehnologice de executie, montaj si a graficelor de executie, dimensionarea sectiunilor, intocmirea masuratorilor si a cantitatilor de lucrari, urmarirea lucrarilor de executie conform proiectului, intocmirea dispozitiilor de santier;
  • Intocmirea documentațiilor tehnice aferente fiecărei faze de proiectare : SF / DALI, PAC, PT, DE;
  • Proiectare asistata pe calculator;
  • Dezvoltarea procedurilor in vederea cresterii eficientei si calitatii;
  • Integrarea si respectarea politicii de calitate.

    Beneficii :

  • Un mediu de lucru modern si dinamic;
  • Conditii foarte bune de lucru;
  • Salariu motivant;
  • Asigurare medicala privata.

    Raportați această lucrare