Inginer vanzari
Thermostahl Romania
Bucuresti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice (facultate de instalatii de preferat)
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel conversațional (mediu)
  • Abilități excelente de comunicare
  • Gândire analitică
  • Gândire logică
  • Atenție la detalii
  • Capacitate de a lua decizii
  • Abilitatea de a lucra în echipă și individual
  • Cunoștințe de operare pe calculator
  • Permis de conducere categoria B
  • Experiența în domeniul technic reprezintă un avantaj (vanzari produse tehnice sau proiectare)
  • Descrierea jobului :

    Oferă servicii pe domeniul de consultanță tehnică și intocmeste oferte pentru cazane si sisteme de incalzire centrala.

    Oferirea soluțiilor tehnice profesionale și personalizate

    Prospectarea pieței, contactarea clienților potențiali, monitorizarea concurenței.

    Prezentarea și promovarea produselor și serviciilor oferite de companie in domeniu profesional (firme de proiectare, industrie, etc.)

    Efectuarea vizitelor periodice la clienți

    Dezvoltarea relațiilor cu clienții actuali

    Monitorizarea situației rulajului și a încasărilor de la clienți

    Întocmirea rapoartelor săptămânale

    Beneficii :

  • Pachet salarial atractiv
  • Bonusuri pe baza vânzărilor
  • Mașină de serviciu
  • Telefon
  • Reprezentarea directa a producatorului si dezvoltare continua profesionala
  • Raportați această lucrare