Operator CNC
SC SIALTPRO SRL
Cluj‑Napoca
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

este o persoana cu un nivel ridicat de atenție la detalii, muncitoare și dornică de a învăța lucruri noi. O primă experiență ca operator CNC este recomandată.

Aptitudinile necesare acestui job sunt :

  • atentie la detalii
  • eficienta
  • buna capacitate de concentrare
  • gandire critica si analitica
  • monitorizarea operatiunilor
  • planificare si organizare a operatiunilor si activitatilor proprii de munca.
  • Descrierea jobului

    Responsabilități și sarcini de lucru :

  • Aprovizionarea locului de muncă cu materiale, semifabricate, SDV-uri în conformitate cu tehnologia de fabricație
  • Responsabil pentru transportul, manipularea şi depozitarea materialelor, semifabricatelor şi S.D.V-urilor pe tipuri, după destinaţia tehnologică şi în funcţie de prescripţiile furnizorului
  • Asigură funcţionarea si ingrijirea zilnica a maşinilor-unelte cu comandă numerică
  • Studiază comanda, pregăteşte maşina-unealtă cu comandă numerică pentru executarea lucrării
  • Prelucrează piesele utilizând masina-unealta cu comanda numerica
  • Verifică vizual integritatea pieselor executate, starea şi aspectul suprafeţelor prelucrate
  • Depozitează şi expediază piesele prelucrate
  • Raportați această lucrare