Ghid turistic
Excon Consultanta
Intrarea Liteni, Bucuresti, Romania
3 zile în urmă

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza ghid turistic pentru clientul sau, o agentie de turism online.

Cerinte :

  • Studii superioare finalizate;
  • Cunostinte avansate de limba engleza; cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj;
  • Disponibilitate pentru program flexibil si pentru deplasari;
  • Persoana atenta la detalii si spirit organizatoric;
  • Dinamism, seriozitate, initiativa.

    Responsabilitati :

  • Asigurarea planificarii, organizarii si coordonarii programelor turistice incredintate;
  • Comunicarea programului ce urmeaza a fi efectuat, prezentand succint traseul si alte informatii;
  • Informarea turistilor asupra prestatiilor suplimentare de care acestia pot beneficia;
  • Atentionarea turistilor asupra obligatiei pe care o au cu privire la ocrotirea monumentelor naturii, a tuturor obiectivelor turistice, la evitarea degradarii si a poluarii naturii si la pastrarea patrimoniului;
  • Preluarea de la agentul de turism organizator dosarul actiunii si instructiunile de lucru referitoare la derularea programului;
  • Sa preia de la organizatori materialele publicitare (pliante, brosuri, flyere etc.) referitoare la localitatile, obiectivele de interes turistic prevazute in program.

    Beneficii :

  • Pachet salarial atractiv;
  • Asigurare de sanatate la o clinica privata;
  • Prime de sarbatori ( Craciun, Paste, zi de nastere);
  • Training de specialitate.

  • LinkedIn 0
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite