Reprezentant vânzări - home office
POWER ELECTRIC SRL
Bistrita
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Căutam un nou coleg pentru departamentul vânzări, care să își desfășoare activitatea având biroul acasă.

Zona alocată conţine judeţele : Alba, Mureş, Harghita, Covasna, Cluj, Bistriţa Năsăud, Bihor, Sălaj, Maramureş, Satu Mare.

Criteriile minime necesare, pentru a intra in procesul de recrutare, sunt :

  • Disponibilitate pentru deplasări în zona alocată
  • Carnet şofer cat B minim 2 ani
  • Prezintă avantaj experiența în vânzări
  • Prezintă avantaj cunoştinţe operare într-un soft CRM / ERP
  • Prezintă avantaj suplimentar experienţa cu produse electrice - iluminat, sau produse conexe
  • Prezintă avantaj suplimentar absolvirea unei facultăți tehnice
  • Ce ne dorim de la noul coleg?

  • Claritate, logică şi acurateţe în comunicare
  • Abilităţi de negociere, putere de convingere
  • Personalitate automotivata şi dedicată procesului de vânzare
  • Personalitate ambiţioasă
  • Descrierea jobului

  • Activitate de teren / prospectare permanentă a zonei alocate
  • Deschiderea de conturi de client nou
  • Creşterea vânzărilor şi a profitabilităţii în zona desemnată
  • Managerierea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi
  • Menţinerea relaţiilor de colaborare cu principalii clienţi din piaţă, pe zona alocată
  • Culegerea, transmiterea şi folosirea informaţiilor din piaţă
  • Întocmirea de rapoarte şi prognoze
  • Raportați această lucrare