Operator Curierat
SC Altex Distribution SRL
Ciorogarla
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Operare PC nivel mediu (MS Word, EXCEL, PowerPoint);
  • Absolvent studii medii;
  • Experienta in lucrul cu sisteme de raportare;
  • Gandire analitica si sintetica;
  • Orientare catre rezultate;
  • Capacitatea de a respecta termenele limita;
  • Excelente abilitati de comunicare si relationare.
  • Descrierea jobului

    Pozitia de Operator Curierat este localizata in Dragomiresti - Jud. Ilfov.

  • Preia comenzile din programul informatic;
  • Imparte pe zone comenzile ce urmeaza a fi livrate si se asigura ca ajung la timp la destinatie;
  • Urmareste statusul expedierilor in baza de date;
  • Asigura corectitudinea scanarii AWB-urilor cu statusul corespunzator;
  • Interactioneaza cu departamentele implicate in activitatea de curierat;
  • Tine legatura cu partenerii si clientii pentru solutionarea problemelor operationale aparute;
  • Intocmeste rapoarte / situatii cerute de superiorul direct;
  • Intocmirea de rapoarte cu privire la cursele din Fleet-Master, comparatie cursa propusa vs cursa efectuata efectiv;
  • Verificarea corectitudinii creerii curselor de catre coordonatorii zonali;
  • Efectuarea de rapoarte cu privire la incarcarea camioanelor de transfer marfa curierat (piese / m3 pe judet).
  • Raportați această lucrare