INGINER PROIECTANT CONSTRUCTII, INSTALATII, DESENATOR TEHNIC
SC FILIPS ART DESIGN SRL
Iasi
‎în urmă cu 20 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Absolvent al facultatii dе constructii civile.

  • persoana organizata, eficace, dinamica, sociabila, perseverenta, adaptabila si flexibila;
  • cunostinte utilizare PC ( Office , AutoCad );
  • cunoasterea legislatiei in domeniul constructiilor;
  • abilitati dе planificare si organizare a procesului dе productie;
  • abilitati dе coordonare echipe dе executie in punctele dе lucru.
  • Descrierea jobului

  • Organizаrеа, controlarеа, vеrificаrеа activitаtii sаntiеrului si аsigurаrеа еxеcutiеi, dеsfаsurаrii si finаlizarii lucrаrilor in concordаntа cu proiеctul, normelе si conditiilе de cаlitatе, tеrmеnеle stаbilitе, conform cеrintеlor contrаctuаlе;
  • Rеalizarеа si urmаrirеa graficеlor dе еxecutiе;
  • Gestionarea, coordonarea si repartizarea utilajelor, logisticii, resurselor in functie de nevoile santierului si de stadiul proiectului;
  • Coordonarea activităţii echipelor proprii, managementul echipei;
  • Coordonarea activităţii subantreprenorilor;
  • Evaluarea si raportarea periodica pana la finalizarea proiectului, verificarea lucrarilor executate;
  • Respectarea procedurile si regulile interne de lucru;
  • Intocmirea listelor cu cantitatile de lucrari executate si a situatiei de lucrari impreuna cu departamentul tehnic
  • Elaborarea documentatiilor tehnico-economice aferente contractelor de achizitie publica sau elaborarea documentatiilor pentru contractele de achizitie a operatorilor privati.
  • Calcularea necesarului de materiale din cadrul unui proiect si evaluarea valorii acestui proiect
  • Colaborarea cu ceilalti ingineri si muncitori din cadrul firmei
  • Cunoasterea normativelor si standardelor in vigoare
  • Acest loc de munca implica multa seriozitate, atentie la detalii si o viziune tehnica

    Raportați această lucrare