Profesor
SOS SATELE COPIILOR ROMANIA
Bucuresti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Ești acel profesor sau învățător căruia îi plac activitățile cu copiii, provocările și mediul ONG? În cazul în care ai răspuns cu DA, poți fi chiar tu persoana alături de care putem lucra împreună într-un proiect educațional cu impact social important pentru copii, părinți și comunitate.

Suntem cu ochii după un OM care :

Are o experiență de minim 3 ani în activități cu grupuri de copii cu vârste între 6 și 12 ani

Are motivația de a găsi și aplica metode moderne și tehnici eficiente de dezvoltare prin care să poți ghida copiii să dobandească personalități puternice și caractere frumoase

Are experiență sau se simte comfortabil în mediul online (gestionare activități cu copiii pe platforme educaționale)

Își dorește să aducă bucurie în jur, înțelegând ce face bine și ce mai are de îmbunătățit

Are o gândire pozitivă, empatie și dorința de a construi relații frumoase

Este absolvent de studii superioare (inclusiv modulul pedagogic) în domenii corespunzătoare științelor socio-umane (dar nu neapărat) sau de liceu pedagogic

Are cunoștințe de limba engleză

Are deschidere pentru activitate part time sau full time

Nu spunem că va fi ușor, spunem că va merita și doar împreună vom duce binele mic spre un bine mare!

Descrierea jobului

Responsabilitățile profesorului SOS Planet :

pregătirea materialelor de suport școlar și a sesiunilor de activități

motivarea și îndrumarea copiilor, crearea și menținerea unei atmosfere de cooperare în cadrul activităților

coordonarea activităților online și offline

planificarea, monitotrizarea și evaluarea individuală a evoluției copiilor

susținerea participării copiilor

realizarea planului pedagogic anual, lunar și săptămânal

comunicarea cu părinții

susținerea dezvoltării unei comunități educaționale a copiilor, părinților, profesorilor și a partenerilor SOS Planet

Raportați această lucrare