INGINER PROIECTARE CĂI FERATE DRUMURI ȘI PODURI
Total Business Land SRL
Bucuresti
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Ce ne-am dori sa regasim la tine :

  • studii superioare de specialitate in domeniu cai ferate, drumuri și poduri;
  • cunostinte avansate in proiectarea lucrărilor de drumuri si poduri;
  • minim 5 ani experienta in proiectare drumuri și poduri;
  • experienta in intocmire documentatii de proiectare faza SF, DALI, PT-DE, documentatii tehnice pentru obtinere avize si autorizatii conform legislatiei in vigoare;
  • abilitati foarte bune de lucru atat individual cat si in echipa, auto-organizare;
  • capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii, orientare spre respectarea termenelor limita si indeplinirea obiectivelor;
  • persoana responsabila, flexibila, cu spirit de initiativa.
  • Descrierea jobului

    Ce va presupune pozitia ta :

  • utilizare AUTOCAD la nivel nivel avansat;
  • utilizare programe specifice de proiectare infrastructura rutiera;
  • utilizare MS Office la nivel avansat.
  • Descrierea jobului :

  • este implicat in activitatea de elaborare a ofertelor tehnice pentru participarea la licitatii pentru noi proiecte;
  • intocmeste documentatiile pentru obtinerea avizelor si autorizatiilor de la institutiile competente in vederea implementarii proiectului;
  • elaboreaza proiecte de drumuri, platforme, poduri, respectiv planuri de situatii, sectiuni transversale, profile, memorii tehnice, caiete de sarcini, liste de cantitati;
  • elaboreaza calculele de dimensionare : structuri rutiere, elemente de beton armat, etc., dupa schite, planuri si alte informatii utilizand softurile de specialitate din activitatea sa;
  • acorda asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada executarii lucrarilor respectiv participarea la faze determinante, elaborarea de modificari ale proiectelor si intocmirea dispozitiilor de santier;
  • efectueaza vizite la amplasamente, in diferite faze ale proiectului;
  • gestioneaza in mod adecvat corespondenta electronica si pe suport de hartie aferenta activitatii desfasurate si arhiveaza documentatiile aferente activitatii sale : proiecte incheiate, proiecte in desfasurare si viitoare.
  • pozitia presupune si deplasari - carnetul de conducere poate reprezenta un plus.
  • Raportați această lucrare