CONTABILA
EUROCONT ECONOMIC
Constanta
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • dinamism, seriozitate, eficienta;
  • cunostinte solide teoretice si practice de contabilitate;
  • capacitate de analiza si sinteza, de respectare a termenelor limita;
  • preocupare permanenta pentru actualizarea cunostintelor functie de schimbarile in domeniu.

    Descrierea jobului

  • evidenta contabila pana la nivel de balanta;
  • urmarirea inregistrarilor in sistemul informatic si verificarea reflectarii corecte in contabilitate si la timp a operatiunilor derulate de societatile client, in conformitate cu reglemantarile in vigoare si regulile interne;
  • verificarea modului de gestionare si arhivare a documentelor operate;
  • comunicare cu clientii;
  • colectare completa si in termen a documentelor contabile, de la clienti, in vederea prelucrarii acestora;
  • respectarea politicii societatii cu privire la inregistrarile contabile;
  • cunostinte de operare aplicatii informatice de gestiune / contabilitate;
  • cunostinte solide de operare P.C. - pachetul Microsoft Office in special (Word, Excel, Outlook, etc);
  • alte responsabilitati prevazute in fisa postului.

    Raportați această lucrare