Manager Mentenanta
Adecco Romania
Craiova
‎în urmă cu 14 ore
source : Undelucram.ro

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, unul dintre cei mai mari producatori si furnizori mondiali de materiale si solutii pentru constructii, un

Candidatul ideal :

  • Cel putin 10 ani experienta intr-o pozitie similara in domeniul industrial
  • Cunostinte temeinice de mentenanta, multidisciplinar dezvoltat (automatica, electrica, mecanica) cu experienta practica in mediu industrial
  • Excelente capacitati de coordonare si leadership;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Capacitate de analiza;
  • Atitudine proactiva si orientata catre rezolvarea problemelor.
  • Responsabilitati :

  • Organizarea si coordonarea echipelor de mentenanta
  • Stabileste planul de activitati zilnice ale departamentului de Mentenanta.
  • Intocmeste si supravegheaza planul de mentenanta preventiva a echipamentelor fabricii.
  • Coordoneaza contractorii in cazul interventiilor cu resurse externe.
  • Urmaresti indicatorii de performanta tehnologica a echipamentelor si gaseste solutii pentru imbunatatirea acestora.
  • Urmareste bugetul alocat lucrarilor de mentenanta si optimizeaza interventiile.
  • Se asigura de respectarea tuturor regulilor de Safety pe perioada efectuarii lucrarilor de mentenanta la diferite utilaje.
  • Propune planuri de imbunatarire a eficientei echipamentelor.
  • Stabileste indicatorii de performanta ai angajatilor din departementul de Mentenanta.
  • Relationeaza permanent cu Departamentele Productie si Calitate, identifica corect nevoile si ofera solutii optime
  • Poți aplica direct prin Adecco aici

    Raportați această lucrare