Consilier vanzari online - Responsabil Logistica
NEDEIAS COM SRL
Bistrita
‎în urmă cu 7 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Orientare catre client si rezultate, obisnuit sa urmareasca targetul stabilit;
  • Abilitati de comunicare si relationare atat cu clientii cat si cu restul echipei;
  • Limba engleza nivel mediu / avansat ; alte limbi de circulatie internationala reprezinta un avantaj

    Abilitati de utilizare a PC-ului ( suita Office si navigare web )

    Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa.

  • Persoana organizata, proactiva, responsabila;
  • Seriozitate, corectitudine, punctualitate, atentie la detalii si interes pentru calitate

    Descrierea jobului

    Preluarea comenzilor plasate online si urmarirea acestora pana la finalizare

    Consilierea clientilor si informarea acestora asupra produselor si asupra comenzilor plasate

    Mentinerea si dezvoltarea unei relatii pozitive cu clientul

    Promoveaza produsele companiei

  • Identificarea noilor oportunitati de dezvoltare a companiei / produselor / promotiilor in mediul online;
  • Planifica si optimizeaza operatiunile de transport marfuri, in scopul livrarii sau / si aprovizionarii

    Raspunde pentru planificarea, organizarea si efectuarea livrarii si aprovizionarii marfurilor in conditiile si termenii stabiliti (documente insotitoare, rute de transport, respectare termene)

    Executa si alte sarcini profesionale legate de activitatea firmei, la solicitarea superiorilor ierarhici

    Raportați această lucrare