INSPECTOR RESURSE UMANE
CONFIDENTIAL
Talmaciu
‎în urmă cu 2 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • experienta pe un post similar
  • cunostinte program REVISAL
  • cunoastere a codului muncii
  • preferabil o limba straina de circulatie ( engleza / germana)
  • Descrierea jobului

  • evidenta salariatilor companiei
  • intocmirea si gestionarea dosarelor de personal, precum si intocmirea diverselor documente specifice activitatii desfasurate : (contracte individuale de munca, acte aditionale, decizii de incetare si adeverinte de vechime, decizii etc.)
  • actualizarea bazei de date cu modificarile survenite pentru angajati
  • intocmirea si transmiterea declaratiilor si a rapoartelor statistice
  • verificarea foilor de prezenta lunara si verificarea prezentei salariatilor la programul de lucru
  • mentinerea legaturii cu Inspectoratul de Munca
  • intocmirea documentelor necesare personalului nou angajat, eliberarea documentelor solicitate de angajati
  • introducerea datelor in sistemul informatic
  • intocmirea statului de plata
  • eliberarea adeverintelor necesare salariatilor
  • evidenta concediilor de odihna si a celor medicale
  • operare date in programul REVISAL
  • completarea si tinerea la zi a diverselor situatii specifice
  • persoana de legatura intre firma si furnizorul de medicina muncii, SSM si PSI
  • intocmire proceduri de lucru pentru angajatii companiei
  • cercetari disciplinare
  • alte activitati specifice
  • Raportați această lucrare