Database Administrator
EuroTriade
SIBIU, SB, ro
1 zi în urmă

Job Information

Industry IT Dienste City SIBIU State / Province Sibiu Zip / Postal Code 550074

Job Description

Cautam pentru clientul nostru, o companie IT din Sibiu o persoana pasionata de baze de date : Database Administrator.

Vei face parte dintr-o echipa internationala si vei contribui la mentinerea securitatii in gestionarea bazelor de date pentru buna functionare si dezvoltarea serviciilor oferite de companie.

Pentru aceasta, utilizarea de noi tehnologii si furnizarea serviciilor in cloud sunt prioritare.

Este de dorit sa ai experienta :

  • relevanta cu bazele de date de minimum 5 ani;
  • 2 ani+ in administrarea MS SQL Server precum si cunostinte T-SQL;
  • in Windows Server clustering, Azure or AWS, PowerShell.
  • Ce responsabilitati ai?

  • Instalati, configurati, testati și aplicati sisteme de operare și middleware, inclusiv pachete de Securitate;
  • Monitorizati performanta serviciilor de baze de date care sunt furnizate clientilor;
  • Rezolvati problemele aparute legate de bazele de date.
  • O parte din beneficii :

  • al 13-lea salariu, tichete de masa, asiguarare medicala, programe sport, pensie facultativa pilon 3
  • orar fexibil de lucru si work from home (partial)
  • Daca pare interesant, aplica si hai sadiscutam !

    Raportați această lucrare