Contabil - Furnizor Marfa
eMAG
Romania
10 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Cerinte

  • Studii superioare in domeniul economic;
  • Experienta anterioara in contabilitate (minim 2 ani);
  • Bune abilitati de utilizare a pachetului Microsoft Office;
  • Limba engleza- nivel mediu;
  • Bune abilitati de comunicare, atentie la detalii, perseverenta;
  • Cunostinte SAP- constituie un plus.
  • Responsabilitati

  • Verifica / inregistreaza facturile primite de la furnizorii interni / externi; se asigura ca toate facturile sunt inregistrate corect si la timp;
  • Verifica corelarea facturilor cu comenzile din SAP;
  • Urmareste existenta / recuperarea facturilor de la furnizori pentru marfa returnata;
  • Se asigura ca toate diferentele cantitative si de pret existente intre receptie si factura sunt procesate la timp si rezolvate;
  • Se asigura de urmarirea si recuperarea solduri neincasate vechi;
  • Se asigura de efectuarea compensarilor datoriilor reciproce existente, inainte de plata catre furnizori;
  • Efectueaza reconcilieri, verificari, confirmari de sold cu furnizorii;
  • Verifica si analizeaza solduri conturi contabile.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite