Contabil Junior
D'LUX ESTATE GROUP SRL
Romania
31 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Studii de profil finalizate

Cunostinte bune de contabilitate

Cunoasterea programului de contabilitate Saga

MS Office (Excel - nivel avansat)

Persoana organizata, gandire analitica, lucru in echipa

Descrierea jobului

Inregistrarea tranzactiilor zilnice in programul de contabilitate

Reconcilieri privind anumite situatii operationale cu cele din contabilitate

Inregistrarea incasarilor de la clienti in situatiile operationale

Intocmirea unor rapoarte financiare adresate managementuluiViitorul Contabil va raporta catre Managerul Financiar fiind responsabil de activitati de contabilitate primara si de introduceri de date.

In acelasi timp va avea si urmatoarele responsabilitati :

  • Asigura calculul, evidenta, declararea si plata impozitelor si taxelor in conformitate cu prevederile legale;
  • Centralizeaza si inregistreaza in contabilitate deconturile, facturile din companie;
  • Acorda suport in pregatirea diverselor analize si rapoarte financiare;
  • Pregateste si depune toate documentele necesare in vederea obtinerii autorizatiilor si certificatelor fiscale;
  • Mentine relatia cu directiile de impozite si taxe locale in vederea reconcilierii evidentelor fiscale;
  • Asigura suport pentru intocmirea decontului lunar de TVA;
  • Ofera suport in timpul auditului anual pe partea fiscala si in orice alta situatie in care ii este solicitat ajutorul;
  • Urmeaza reglementarile referitoare la contabilitate, fiscalitate si procedurile companiei.
  • Intocmeste fise tip NIR a tuturor facturilor cu materiale
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite