REPREZENTANT DE VANZARI - Pitesti
EJOBS GROUP
Romania
10 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Cerinte

  • Experienta in vanzari B2B de min 3 ani
  • Experienta in domeniul industrial constituie un avantaj
  • Abilitati de negociere / vanzare
  • Persoana deschisa, comunicativa, sociabila
  • Operare PC : Word, Excel, Outlook
  • Cunostinte de limba engleza -nivel mediu
  • Permis de conducere cat. B
  • Descrierea jobului

    Principalele atributii ale postului :

  • Raspunde de dezvoltarea zonei alocate ( Jud : Arges, Valcea, Dolj, Olt) si mentine relatia cu clientii existenti,
  • Desfasoara activitate de teren care consta in vizite la client existenti si clienti potentiali, - Monitorizeaza vanzarile, in scopul atingerii obiectivelor setate.
  • Comunica permanent cu clientii pentru a identifica noi oportunitati
  • Transmite informatii si oferte catre clienti,
  • Transmite informatii referitoare la clienti, catre departamentul de achizitii si customer service.
  • Intocmeste rapoarte saptamanale si prezinta strategii / planuri de marire a portofoliului de clienti
  • Realizeaza previziuni pentru urmatoarea perioada privind vanzarile
  • Beneficii

  • Mediu de munca stabil
  • Asigurare privata de sanatate
  • Traininguri de vanzari / produse (realizate de companii spcializate, precum si din partea furnizorilor)
  • Beneficii : masina de servici, laptop, telefon.
  • Salariu fix + bonus in functie de realizari
  • Nivel carieră

  • Mid-Level (2-5 ani)
  • Vanzari
  • Relatii clienti / Call center
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite