Production Planner
Adecco Romania
Craiova
5 zile în urmă
source : Undelucram.ro

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul dintre clientii sai, unul dintre cei mai mari producatori internationali de piese auto din lume, un rol de Planificator Productie.

Candidatul ideal :

  • Absolvent facultate profil inginerie, economica, mecanica sau student
  • Limba engleza nivel avansat
  • Bune cunostinte de utilizare PC si cunostinte avansate in utilizarea Excel
  • Buna intelegere a proceselor tehnice & productie / buna cunoastere a instructiunilor de lucru specifice / cunoasterea instrumentelor de calitate
  • Exeperinta intr-un sistem ERP ar fi un avantaj
  • Atentie concentrata si distributiva, rezistenta la factori perturbatori; abilitatea de a reactiona flexibil si de a asigura implementarea cu succes a schimbarilor;
  • abilitate de a lucra independent, de a avea initiativa; capacitate de autoevaluare, de analiza si autocorectare, aptitudini de relationare si comunicare, responsabilitate

    Principalele responsabilitati :

  • Planifica, niveleaza si transmite comenzile de aprovizionare cu materii prime si materiale furnizorilor
  • Urmareste Programul de achizitii, gestionand sistemele de alerta si urmarind descarcarea, receptia si transportul pieselor;
  • Urmareste nivelul stocurilor de materii prime si defineste actiuni de reducere a stocurilor in conformitate cu obiectivele departamentului
  • Urmareste zilnic performantele furnizorilor legate de livrari
  • Managementul direct al ambalarii materiei prime
  • Verifica daca cerintele de capacitate si planificarea productiei pe termen scurt si pe termen lung pot fi indeplinite de furnizori si implementeaza actiuni corective cand este necesar;
  • Se asigura ca materiile prime si componentele sa fie disponibile si pot asigura cerintele clientului;
  • Urmareste zilnic daca sosirea materiilor prime corespunde comenzilor ferme trimise furnizorului si daca au sosit in timpul specificat;
  • Actualizeaza parametrii in ERP
  • Reprezinta interfata logisticii cu furnizorii
  • Poți aplica direct prin Adecco aici

    Raportați această lucrare