Specialist Sisteme de Securitate/ IT -500 lei bonus angajare
S&H SECURITY SOLUTIONS
Salonta
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • studii medii / superioare finalizate
  • fara cazier
  • apt pentru lucrul la inaltime
  • cunostinte avansate pe calculator
  • abilitati tehnice dezvoltate
  • dorinta de a invata despre tehnologii de viitor
  • disponibil la deplasari
  • detinator permis de conducere cat. B
  • Constituie avantaj :

  • experienta avansata in domeniul retelelor structurate si CATV
  • experienta in automatizari rezidentiale si industriale.
  • Descrierea jobului

    Executie si mentenanta pentru :

  • sisteme detecţie, alarmare şi semnalizare incendiu
  • sisteme alarmare la efracţie
  • sisteme control acces
  • sisteme TVCI
  • sisteme interfonie si videointerfonie
  • reţele date-voce si CATV
  • Inginerul de sistem are urmatoarele sarcini de munca :

  • Sa configureze echipamentele cablate, montate si conectate de catre technician;
  • Sa indrume tehnicieni pentru realizarea traseelor optime de cablu;
  • Sa se asigure ca tehnicieni au montat echipamentele conform standardelor;
  • Sa se asigure ca legaturile echipamentelor, conecticatelor sunt executate conform standardelor si specificatiilor tehnice;
  • Sa coordoneze echipa de tehnicieni pentru folosirea eficienta a timpului de lucru;
  • Raspunde de functionare solutiei tehnice implementate;
  • Sa participe activ la predarea lucrarii de care raspunde;
  • Este subordonat direct conducatorilor companiei;
  • Beneficii :

  • Angajat pe perioada nedeterminata;
  • mediu de lucru placut;
  • masina de serviciu full-time, telefon, laptop;
  • bonus de instalare de 500 lei.
  • acordam bonusuri diverse;
  • Raportați această lucrare