Technical Sales Manager
SC EnergoBit SA
Cluj‑Napoca
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Această poziție este ideală pentru cel care deține :

  • Studii în domeniul tehnic (electric / energetic) și experiență în vânzări de minim 2-3 ani (cerință eliminatorie);
  • Abilități bune de comunicare (scris și vorbit);
  • Cunoștințe de limba engleză (scris și vorbit) nivel avansat;
  • Perseverență, hotărâre, orientare spre detalii;
  • Disponibilitate la deplasări în interes de serviciu, dar și capacitatea de a gestiona discuții / întâlniri video sau teleconferințe în acest domeniu;
  • Cunoștințe privind canalele de social media și platformele de vânzări.
  • Descrierea jobului

    Obiectivele și cerințele specifice postului

  • Realizarea target-ului de vânzări stabilit în conformitate cu politica de vânzări a firmei;
  • Creșterea cotei de piață a produselor / serviciilor;
  • Realizarea planului de vânzări prin vânzare directă de produse / servicii în zona alocată;
  • Identificarea de noi clienți;
  • Experiență în gestionarea vânzărilor complexe sau a unei metodologii echivalente de vânzare a soluțiilor.
  • Doar candidații selectați vor fi contactați pentru interviu
  • Raportați această lucrare