Sofer autoutilitara categoria B , 3.5 t , duba
SIMU spedition SRL
Ramnicu‑Valcea
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Sofer de preferat cu experienta in traficul international pentru duba de 5 paleti , transport international .

Se fac undeva la 12-20mii de km pe luna, peste 95% se fac doar in germania.

Masina este echipata cu pat si incalzitor stationar.

Firma este din SIBIU !

CERINTE :

  • scoala de conducatori auto categoria B
  • fara cazier judiciar;
  • fara antecedente rutiere grave (penal sau cu permis suspendat);
  • 10 clase + scoala profesionala / studii medii;
  • experienta de cel putin 1 an in conducerea de autovehicule in trafic international de marfa;
  • cunostinte minime de mecanica auto;
  • cunoasterea la nivel conversational a unei limbi de circulatie internationala (engleza, germana, franceza).
  • Descrierea jobului

    efectuează transporturi de marfă

    asigură şi supraveghează încărcarea mărfurilor; urmăreşte poziţionarea corectă a

  • autovehiculului, poziţionarea mărfurilor cu respectarea normelor privind sarcina pe osie (axa), gabaritul şi stabilitatea în timpul mersului, fixarea şi / sau ancorarea cu dispozitivele speciale din dotare, obţine autorizările necesare în cazuri de depăşire a normelor de încărcare pe osie, sau a gabaritelor;
  • execută transportul conform programului de transport dat de angajator; urmăreşte respectarea rutelor şi traseelor indicate, adaptarea vitezei de circulaţie la restricţiile impuse de traseu, de timp şi condiţiile atmosferice, precum şi de tipul mărfii transportate, ia măsurile de asigurare şi pază a mărfii transportate, pe timpul odihnei regulamentare, solicită măsuri speciale de protejare în cazuri de circulaţie deosebită (drumuri cu pante / rampe foarte mari, trasee denivelate, alunecări de teren, etc.);
  • asigură şi supraveghează descărcarea mărfurilor; parchează autovehiculul în poziţia indicată de beneficiar, degajează sistemele de fixare şi ancorare, urmăreşte descărcarea mărfurilor cu utilaje speciale, supraveghează descărcarea în condiţii de maximă siguranţă a mărfurilor ce sunt specificate ca : fragile, toxice, inflamabile, etc.

    curăţă autovehiculul imediat în urma descărcării, obţine de la beneficiar toate documentele regulamentare şi avizele necesare care atestă efectuarea în bune condiţii a transportului mărfurilor specificate.

    Raportați această lucrare