Formator aritmetica mentala
Aritmetică Mentală S.R.L.
Bucuresti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate

Foarte bune aptitudini pedagogice rabdare, tact, pasiune pentru activitatea pedagogica

Persoana motivata, organizata, implicata, punctuala, responsabila, vesela

Foarte bune abilităţi de comunicare

Avantaje : certificare ca Formator, experienta in lucrul cu copiii si sau adultii, sustinerea de traininguri de dezvoltare personala.

Descrierea jobului

Sa pregateasca si sa sustina orele de aritmetica mentala la nivel profesionist, atat in sala de curs cat si in format online

Sa instruiasca si sa educe copiii prin tipuri de activitati specifice, urmarind obiective cognitive, de limbaj, afective, estetice etc

Sa realizeze materialele suplimentare de studiu

Sa adapteze cursul in functie de nevoile copiilor

Sa supravegheze permanent copiii in asa fel incat orele de aritmetica mentala sa se desfasoare intr-un mediu sigur si adecvat varstei copiilor

Sa realizeze situatii periodice despre desfasurarea cursurilor si progresele realizate de copii

Sa transforme orele de aritmetica mentala într-o experienţă frumoasă pentru copii

Sa incurajeze copiii şi sa ii sustina in a-şi dezvolta abilitatile cognitive si încrederea în forţele proprii

Sa isi insuseasca si sa respecte politica si procedurile Centrului Educational SmartyKids Bucuresti Berceni.

Raportați această lucrare