Telesales - Bucuresti, Galati, Timisoara
SC EUROPHARM HOLDING SA
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii medii (cu diploma de Bacalaureat ) / superioare;
  • Experienta de min. 6 luni intr-o pozitie similara. Constituie un avantaj experienta in domeniul farmaceutic;
  • Abilitati foarte bune de organizare si planificare;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Focus pe client punct forte;
  • Gandire flexibila punct forte;
  • Construire de relatii punct forte;
  • Gestioneaza proactiv volumul de munca;
  • Abilitati de vanzare si negociere;
  • Cunostinte foarte bune de operare PC : Word, Excel.
  • Descrierea jobului

  • Prezentarea si promovarea prin telefon a produselor si serviciilor companiei pentru clientii alocati;
  • Identificarea nevoilor clientilor, personalizarea si adaptarea ofertelor la cerintele si nevoile acestora;
  • Rezolvarea eventualelor probleme aparute la clienti in colaborare cu celelalte departamente;
  • Monitorizarea creditului clientului si recuperarea creantelor;
  • Respectarea rutei zilnice de apeluri si indeplinirea obiectivelor specifice pentru acestea;
  • Realizarea de analize si rapoarte despre activitatea depusa.
  • Propunerea catre seful ierarhic a strategiilor de acordare a discounturilor specifice fiecarui client in parte;
  • Dezvoltarea permanenta a relatiei cu clientii in scopul atingerii obiectivelor de business;
  • Realizarea targetului de vanzari si indeplinirea altor obiective stabilite de catre managerul direct.
  • Raportați această lucrare