Economist
Banat Agri Group
Timisoara
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare economice;
  • Experienta minim 5 ani in domeniul financiar contabil;
  • Abilitati de lucru pe calculator si dexteritate de utilizare EXCEL si WORD;
  • Cunostinte de limba engleza sau germana constituie un avantaj;
  • Permis de conducere categ B reprezinta un avantaj, dar nu este obligatoriu;
  • Capacitate de lucru in echipa;
  • Descrierea jobului

  • Inregistrarea cronologica si sistematica in contabilitate a operatiunilor legate de achizitii, vanzari, banca, casa, mijloace fixe, stocuri, obiecte de inventar, etc
  • Emitere si inregistrare facturi fiscale;
  • Verificarea stocurilor faptice pe locatii cu gestiunea contabila;
  • Evidenta productiei agricole neterminate si repartizarea cheltuielilor pe centre de cost.
  • intocmirea si verificarea declaratiilor fiscale lunare (decontului de TVA, D390, Intrastat, Revisal, statistica, etc);
  • intocmirea bilantului contabil semestrial si anual cu notele aferente.
  • Suport pe toata perioada desfasurarii auditului.
  • Suport pe perioada desfasurarii controalelor fiscale .
  • Raportari catre conducerea societatii;
  • Raportați această lucrare