Tehnician electromecanic / diagnostician
Profi Auto - Toyota Cluj
Cluj‑Napoca
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Cunostinte practice si teoretice de electrica si electromecanica;
  • Absolvent studii medii tehnice de specialitate sau curs mecanic auto; avantaj studii superioare Autovehicule Rutiere sau Mecanica Agricola;
  • Experienta in folosirea testerului electronic si instrumentelor de diagnoza- constituie avantaj;
  • Cunostinte de limba engleza;
  • Cunostinte de lucru pe calculator- Office;
  • Integritate si corectitudine.
  • Descrierea jobului

  • Examinează vehiculele programate pentru reparatii, depisteaza defecţiunile in atelier sau in timpul testului de drum, folosind tehnologiile si cunostintele acumulate despre vehiculele in cauza;
  • Efectuează fiecare lucrare in intervalul de timp specificat in cardul lucrarii pentru a mentine productivitatea muncii;
  • Respecta procesele principale, pentru a atinge obiectivele stabilite de calitate si eficienta;
  • Colaboreaza cu restul colegilor pentru a dezvolta procese imbunatatite si mai eficiente;
  • Participa la cursuri de specialitate (de ex. tehnologii sau echipamente noi pentru atelier) si obtine certificarile necesare pentru efectuarea reparatiilor;
  • Colaborează cu ceilalti angajati ai atelierului pentru a asigura clientilor servicii ireprosabile;
  • Raportează problemele tehnice folosind procedurile corespunzătoare;
  • Răspunde personal de intretinerea zilnica a echipamentului atelierului şi raportează defecţiunile echipamentelor sau probleme de rezolvat.
  • Raportați această lucrare