Software Developer with DB knowledge
BIA
București, RO
6 zile în urmă
source : jobs4it

Responsabilitati : Pentru clientul nostru, o importanta companie multinationala din domeniul medical, cautam o persoana pentru pozitia Software Developer with DB knowledge.

  • Responsabilitati : Dezvoltă, implementează şi testează aplicaţii şi produse software, pe bază specificaţiilor;Implementează / codifică / testează module, interfeţe, componente software;
  • Proiecteaza, implementeaza si documenteaza baze de date MS-SQL pentru aplicaţii Windows, Web, Cloud, care să respecte cerinţele funcţionale, de performanţă, de siguranţă şi de scalabilitate cerute;
  • Documentează specificaţii funcţionale, de design, de code review, de user si service manual, conform procedurilor interne, inclusiv cele referitoare la dezvoltarea şi implementarea bazelor de date (funcții, proceduri stocate etc.

  • Valideaza teste şi participă activ la campanii de testare;Documentează consistent şi sistematic codul pe tot parcursul dezvoltării şi implementărilor la care lucrează;
  • Integrează componente software comerciale (third-party);Configurează aplicaţii software;Dezvoltă instrumente / aplicatii software specifice / dedicate.

    In atribuţiile postului intră, de asemenea : Dezvoltarea, implementarea şi mentenanţa unor aplicaţii / pachete pentru instalarea şi upgrade-

    ul DB (Visual Studio, .NET, RedGate SQL Tools).Implementarea, testarea şi validarea unor patch-uri (script-uri, aplicaţii) de corecţie pentru DB.

    Cerinte : Experiență în aplicaţii .NET (Visual C#), tehnologii Windows / Web FormsCunoştinţe generale despre sistemele de operare Windows (server, workstation), platforme hardware, protocoale de comunicaţieBune abilități tehniceCapacitate de a învăța rapid tehnologii şi limbaje de programare noi, fluxuri şi metodologii de lucruCunoştințe de proiectare, programare şi modelare orientată obiectAbilități de scriere şi depanare aplicații software în scopul obținerii rezultatelor doriteExperienţă în utilizarea unor instrumente software dedicate managementului proiectului, gestionarii codului sursă şi urmăririi bug-

    urilor (e.g. Team Foundation Server etc.).Abilităţi de analiză, spirit analitic şi riguros, capacitate de identificare / rezolvarea a problemelor.

    Abilitatea de a lucra productiv şi eficient într-o echipăCunoştinţe în managementul proiectelor de DB în Visual Studio (Visual Database Tools)Cunoştinţe despre Transact-

    SQL (MS SQL 2008-2017) proceduri stocate, functii, tabele temporareCunoştinţe despre gestiunea index-urilor în MS SQL şi influenta acestora asupra performanţelorCunoştinţe în proiectarea şi implementarea DB (MS SQL), depanarea şi mentenanţa DB (MS SQL)Cunoştinţe despre administrarea DB MS SQL modele de backup, configurare, planuri de mentenanţă.

    Baze de data în cloud.Programming languages : C#, C++, SQL, Transact-SQL, XMLOperating systems : WindowsDevelopment environment : Visual Studio (2008, 2010, 2017, .

    NET C#, C++), SQL Server 2008, 2012, 2014, 2017, ASP.NET;Technologies : Object oriented analysis / design / programming, .

  • NET Framework, DBsBeneficii : Salariu motivant;Activitate desfasurata in cadrul unei companii multinationale cu renume pe piata;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite