Reprezentant Vanzari / SR
ALBALACT SA
Arad
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Ne dorim in echipa de vanzari o persoana dinamica, comunicativa, motivata sa obtina rezultate si sa se dezvolte profesional.

  • Studii medii;
  • Experienta intr-un rol similar sau min. 1 an experienta in vanzari sau merchandising;
  • Cunoștinte privind vânzărea in retail, distribuție directă.
  • Abilitati excelente de comunicare;
  • Cunostinte bune de operare PC (Word, Excel);
  • Usurinta in initierea si dezvoltarea relatiilor interpersonale;
  • Orientarea spre client, dar si spre consumator;
  • Planificare și organizare; Orientare spre rezultate;
  • Descrierea jobului

    Vei vinde produsele ALBALACT in zona alocata avand urmatoarele responsabilitati :

  • Dezvoltarea pietei si a relatiilor cu clientii in scopul realizarii targetului de vanzari - traditional trade.
  • Monitorizarea livrarilor (distributie directa) si semnalarea eventualelor abateri de la practicile si politicile companiei.
  • Monitorizarea preturilor indiferent de canalul prin se face aprovizionarea.
  • Implementarea, monitorizarea si evaluarea promotiilor si evenimentelor locale / nationale
  • Pastrarea unei relatii directe cu un numar stabilit de clienti / rute zilnice și solutionarea prompta a problemelor semnalate.
  • Identificarea de noi oportunitati de vinzare și atragerea de clienti noi.
  • Asigura recuperarea in intregime a contravalorii facturilor de la toţi clienţii din aria sa de acoperire;
  • Completarea de rapoarte periodice de activitate.
  • Raportați această lucrare