Contabil / Expert contabil
Mecanica Fina SA
Bucuresti
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Absolvent al unei facultati de profil economic sau contabil

Experienta minim 5 ani pe un post similar

Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu

Foarte bune cunostinte operare PC (Microsoft Office, Internet, SAGA)

Cunostinte in aplicarea IFRS si intocmire documente pentru BVB

Cunostinte contabilitate in agricultura.

Responsabilitati :

Inregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile

Intocmeste declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului

Realizeaza situatii financiare, raportari fiscale, raportari grup

Pregatirea si intocmirea de situatii financiare

Executarea de inregistrari contabile si lucrari de inchidere - amortizari, verificarea soldurilor balantei de verificare

Fluxuri de numerar si previziuni

Sa fie la curent cu prevederile juridice, mai ales cu cele din domeniul fiscal, contabil si financiar

Intocmire state de plata

Aptitudini :

Capacitate foarte buna de comunicare si relationare

Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca

Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp

Capacitate de a respecta termene limita

Atentie catre detalii

Abilitate de a invata lucruri noi

Responsabilitate, corectitudine si seriozitate

  • Personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
  • Beneficii :

    Oportunitati de dezvoltare profesionala pe termen mediu si lung intr-un mediu profesionist si dinamic in cadrul companiei.

    Specificarea salariului este obligatorie.

    Raportați această lucrare