Area Sales Manager
Scribant Distribution SRL
Oradea
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii medii sau superioare
  • Minimum 2 ani experiență în vânzări
  • Locuiește, de preferat, într-unul dintre județele Timiș, Bihor sau Arad
  • Are disponibilitate pentru deplasări și permis de conducere cat. B
  • Are bune abilități de negociere, comunicare și relaționare
  • Are abilitatea de a lucra autonom, dar totodată sincronizat cu supervizorul și echipa aflată la distanță
  • Utilizează la nivel mediu-experimentat MS Excel, Word, e-mail.
  • Responsabilități :

  • Este responsabil / ă de planificarea, conducerea și dezvoltarea vânzărilor către segmentul revânzători din zona alocată : Satu Mare, Sălaj, Bihor, Timiș, Arad, Caraș-Severin, Hunedoara (librării, copy shops, magazine de cadouri, firme care vând direct către companii, firme care vând online etc).
  • Gestionează pe teren relația cu clienții revânzători din zona alocată
  • Asigură numărul optim de clienți activi din zona alocată
  • Cunoaște bine portofoliul de peste 2000 de produse și le promovează către clienții din zona alocată
  • Raportează Directorului de Vânzări
  • Are inițiativă și coordonează activități de promovare în zona alocată
  • Contribuie activ la atingerea obiectivelor de vânzări, tip și număr de clienți, nivel de încasare etc.
  • Oferim :

  • Salariu fix și comisioane (din vânzări și încasări la termen)
  • Asigurare medicală privată
  • Tichete de masă
  • Instrumentele de lucru necesare (laptop, telefon mobil)
  • Un mediu de lucru flexibil, orientat spre rezultate
  • Raportați această lucrare