Inginer Automatizari PC&IS
Procter & Gamble
Urlaţi, Romania
‎în urmă cu 20 ore

Descrierea Jobului

Interventiipentruidentificarea si remedierea defectelor electrice sau de programare lainstalatii de automatizare

Proiectare si realizare de tablouride automatizare

Realizarea de aplicatii cuconvertizaoare de frecventa si servoactionari

Depanarea echipamentelorelectronice industriale

Raspunde de intretinerea sirepararea utilajelor electrice

Desfasoara operatiuni complexeprivind asamblarea si repararea utilajelor din spatiul de productie

Programarea si configurareaechipamentelor de automatizare

Participarea la instalarea / punereain functiune a echipamentelor sau a sistemelor livrate

Instruirea operatorilor si apersonalului angajat in mentenanta, pentru sistemul livrat

Identifica si recomanda schimbari / imbunatatiri in procesul de productie, imbunatatirea productivitatii liniilorde fabricatie

Colaboreaza cu operatorii de laliniile de fabricatie si cu seful de schimb, pentru interventii la liniile defabricatie

Participa in cadrul echipelor deproiect la implementarea proiectelor noi.

Beneficii

Posibilitatea de a activa într-unmediu de lucru profesionist și dinamic

Posibilitatea de dezvoltare acarierei într-o companie solidă

Posibilitati de promovare în cadrulcompaniei

Pachet salarial atractiv, bonuri demasa, beneficii

Transport disponibil pe rutaPloiesti - Urlati si Urlati - Ceptura.

Cerinte :

Absolvent electronica, automatica, electrotehnica

Experienta in domeniul actionarilor electrice (convertizoare de frecventa si servoactionari)

Experienta in programare PLC si HMI (Omron, Siemens, Schneider, Eaton, Rockwell etc.)

Cunoașterea produselor din domeniul automatizărilor industriale

Limba engleză la nivel comunicativ + notiuni tehnice

Persoana dinamica, organizata, atenta la detalii

Experienta in configurarea sistemelor tip robotic vision Keyence, SICK, Cognex

Experienta in utilizarea protocoalelor de comunicatie din industrie (PROFIBUS, PROFINET, MODBUS, ETHERNET / IP si altele)

Cunostinte de baza in programarea calculatoarelor

Experienta in proiectarea schemelor electrice si pneumatice pentru instalatiile de automatizare

Disponibilitate de a lucra in delegatie (interna si / sau externa)

Bune abilitati de lucru in echipa

Experienta in utilizarea echipamentelor de retea (Switch-uri, cuploare, gateway-uri)

Avantaj : Calificare ANRE minim grad I

Programarea robotilor industriali ABB, FANUC, Universal Robots, constituie un avantaj.

Raportați această lucrare