Inginer ofertare
SC Style Construct SRL
Giurgiu, RO
6 zile în urmă
source : BizooJobs

Descrierea postului

  • Studiaza documentatia : caiete de sarcini, fise de date, planuri, memorii tehnice si intocmeste ofertele complete tinand cont de cerintele acestora;
  • Intocmeste si verifica oferta tehnica si financiara pentru licitatii publice;
  • Locul de munca se afla in Com. Joita, Sat Bacu, jud. Giurgiu.

  • Dupa depunerea ofertei, raspunde la solicitarile de calificari ale autoritatii contractante;
  • Verifica, dupa preluarea contractului, listele de cantitati, intocmeste antemasuratori, note de comanda suplimentara, note de renuntare, etc.;
  • Participa activ la intocmirea corespondentei cu beneficiarul, verifica solutiile transmise, urmareste cu minutiozitate evolutia contractului;
  • Intocmeste dosarul de decontare : caiete de masuratori ( atasamente) in conformitate cu stadiul fizic, situatii de lucrari, coopereaza cu departamentul achizitii pentru completarea dosarului cu documentele de calitate ale materialelor puse in opera;
  • Colaboreaza cu subcontractantii, intocmeste situatii de lucrari si raportare lunara pentru acestia;
  • Urmareste si actualizeaza graficul de executie, intocmeste graficul de plati, graficul de progres etc..

    Cerinte

  • Studii superioare;
  • Cunostinte temeinice in domeniul constructiilor;
  • Utilizarea buna a programelor : Windev, Excel, Word, Adobe Reader, MS Project;
  • Are abilitati de comunicare, capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa, atentie la detalii;
  • Cunoasterea programelor de devize;
  • Cunoasterea programului Autocad;
  • Experienta operare a platformei de licitatii- SEAP, depunere documente DUAE;
  • Este organizat si riguros;
  • Spirit si abilitate de lucru in echipa.

    Permis categoria B

    Oferta (bonusuri, beneficii)

    Oferim conditii bune de munca precum si sansa de a lucra alaturi de o echipa dinamica si profesionista.

  • Pachet salarial motivant;
  • Laptop, telefon.

    Raportați această lucrare