Medic de laborator clinic – Șef de laborator Laborator Synevo Sofia
Synevo
Bulgaria, Romania
5 zile în urmă

CANDIDATUL IDEAL : Scopul jobului :

Scopul jobului :

Șeful Laboratorului va conduce și va reprezenta laboratorul din Sofia al SYNEVO BULGARIA în conformitate cu legislația în vigoare.

Responsabilități cheie :

Șeful laboratorului

  • Reprezintă laboratorul în probleme legate de clienții săi, de autoritățile statului și de persoanele juridice;
  • Organizează, gestionează și controlează activitatea laboratorului;
  • Efectuează audituri interne privind activitatea și rezultatele laboratorului;
  • Evaluează și instruiește personalul laboratorului cu privire la procedurile de lucru;
  • Reprezintă laboratorul în situatii legate de pacienți, atât interacțiune directa, cat și în mass-media.

    Calificări și calități necesare :

    Medic specialist laborator clinic

  • Experiența anterioară pe un post de medic de laborator (de preferat într-un laborator privat) minim 5 ani este un avantaj;
  • Master în management sanitar reprezintă un avantaj;
  • Fluent în cunoașterea limbii engleze scris și vorbit;
  • Cunoașterea limbii bulgare nu este obligatorie;
  • Abilități de lucru cu calculatorul Microsoft Office; experiență în lucrul cu sistemul LIS;
  • Cunoașterea sistemelor de control al calității în laboratorul clinic;
  • Permis de conducere și disponibilitate pentru călătorie;
  • Bune abilități de comunicare, bun profesionist, persoana organizată și responsabilă;
  • Proactiv, capabil să ia decizii în limitele competențelor sale și orientat spre rezultate;
  • Atitudine pozitivă, încredere în sine și echilibru emoțional bun.

    Oferta noastra :

    Oportunitate de dezvoltare personală și profesională.

    Mediu de lucru și o atmosfera prietenoasă.

    Remunerație competitivă.

    Beneficii suplimentare în concordanță cu performanța muncii.

    Oportunitatea de a se alătura singurului lanț internațional de laboratoare clinice din Bulgaria.

    Job Purpose :

    The Head of Laboratory will manage and represent SYNEVO BULGARIA in accordance with applicable legislation.

    Key Responsibilities : The Head of Laboratory

    The Head of Laboratory

  • Represents the laboratory in issues related to its clients, state authorities and legal entities;
  • Arrange, manage and control the overall activity and performance of the laboratory;
  • Conducts internal audits regarding the activity and the results of the laboratory;
  • Assesses and trains the laboratory staff on work procedures;
  • Represents the laboratory in issues related to the patients and media.

    Required qualifications and qualities :

    Physician with specialty in the field of clinical laboratory

  • Previous experience as Clinical Lab Physician (preferably in a private laboratory) 5 years minimum will be an advantage;
  • Master degree health management or related to the heath economic specialty- represents an advantage;
  • Fluent English- written and spoken;
  • Knowledge of Bulgarian is not mandatory;
  • Good computer skills Microsoft office, experience in work with LIS;
  • Knowledge of quality control systems in the clinical laboratory;
  • Clean driving license and availability for traveling;
  • Good communication skills, professional, well organized and responsible;
  • Proactive, able to take decisions in his framework of competencies and results oriented;
  • Positive attitude and self-confidence and good emotional balance.

    Our offer :

  • Opportunity for personal and professional development.
  • Challenging working environment and friendly atmosphere.
  • Competitive and result orientated remuneration.

    Additional benefits related to work performance.

  • Opportunity to join the only international laboratory chain in Bulgaria.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite