INGINER MENTENANTA - Apahida
SC SUNIMPROF ROTTAPRINT SRL.
Cluj‑Napoca
‎‎în urmă cu 1 oră
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • studii superioare tehnice;
  • experiență pe un post similar minim 3 ani;
  • cunoașterea de echipamente tipografice constituie avantaj;
  • cunoștințe dе bază în domeniul automatizărilor industriale și sistemelor dе control;
  • cunoștințe dе bază în acționări electrice (actionări directe și cu turație variabilă, motoare electrice, aparataj electric);
  • cunoștințe dе bază în senzoristică dе nivel, temperatură, presiune, debit;
  • cunoștințe dе bază în electro-pneumatică și domeniul mecanic;
  • cunoaşterea limbii engleze nivel mediu
  • cunoştinţe foarte bune de operare PC (Microsoft Office);
  • integrare în colectiv și accentuat spirit de echipă
  • abilităţi de organizare, coordonare şi comunicare;
  • responsabilitate, rigurozitate, conştiinciozitate, exigenţă;
  • dorinţă de autoperfecţionare şi acumulare de cunoştinţe;
  • spirit de iniţiativă şi dinamism;
  • proactivitate, orientare către eficienţă / rezultate;
  • Responsabilități :

  • te vei specializa în mentenanța echipamentelor din domeniul tipografic
  • vei avea responsabilitatea remedierii defecţiunilor echipamentelor şi componentelor mecanice, electromecanice, pneumatice, electropneumatice, hidraulice
  • vei asigura funcționarea lа parаmеtrii prеscriși аi utilаjelor, instalаțiilor și еchipamеntеlor, conform standardеlor dе productivitаtе și cаlitаtе impusе
  • vei colabora cu furnizorii de echipamente pentru asigurarea eficientă a intervențiilor și service adecvat
  • vei participa la analiza indicatorilor specifici de mentenanță (MTTR și MTBF)
  • vei instrui operatorii cu privire la defecţiuni și realizarea automentenanței
  • vei asigura întreținerea preventivă și predictivă a echipamentelor conform planificărilor
  • vei participa activ la proiectele de îmbunătățire derulate în departament
  • vei realiza intervenții și reparații în cazuri speciale (program prelungit sau weekend) pentru asigurarea continuității procesului de producție
  • Beneficii :

  • perspectiva unei cariere în cadrul unei firme de prestigiu;
  • provocările unui post cheie în cadrul companiei;
  • sistem de salarizare motivant (tichete de masă, card de sănătate, bonusuri pentru performanță)
  • condiţii de muncă la standard comunitar european;
  • transport asigurat la locul de muncă din Apahida.
  • Raportați această lucrare