Tehnician Calitate
EMERSON
Cluj‑Napoca
‎în urmă cu 3 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Cunostinte practice de utilizare a dispozitivelor de masurare si monitorizare;
  • Cunostinte de operare PC, MS Office;
  • Cunostinte de desen tehnic industrial (citire desene, dimensiuni geometrice / tolerante);
  • Abilitatea de a lucra in echipa si autonom;
  • Absolvent de Liceu / Scoala Postliceala Tehnica;
  • Cunostinte de limba Engleza reprezinta un plus;
  • Cunostinte si experienta in lucrul cu sistemele ERP reprezinta un plus.
  • Descrierea jobului

  • Efectueaza inspectiile si incercarile aferente produsului aprovizionat / fabricat, in conformitate cu planul calitatii si / sau alte specificatii definite, pentru verificarea conformitatii acestuia cu cerintele specificate;
  • Colaboreaza cu functiile implicate din organizatie la imbunatatirea calitatii produsului aprovizionat;
  • Participa la / efectueaza identificarea produsului neconform in conformitate cu cerintele specificate;
  • Inregistreaza datele si informatiile privitoare la inspectiile / incercarile efectuate si le comunica functiilor interesate;
  • Transfera in format electronic documentele de atestare a calitatii furnizate de furnizori, pentru asigurarea trasabilitatii conform cerintelor specificate;
  • Participa la imbunatatirea proceselor de control al calitatii;
  • Efectueaza actiunile aferente, atribuite, din cadrul procesului de modificare a specificatiilor componentelor, pentru actualizarea parametrilor din ERP System si a documentelor utilizate in procesul de inspectie
  • Respecta prevederile procedurilor documentate ale sistemului de management al calitatii, aferente activitatilor desfasurate;
  • Este responsabil de imbunatatirea continua a muncii depuse si constituie un exemplu pentru oamenii din departament.
  • Raportați această lucrare