Asistent Medical Spital
Regina Maria
Brasov
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Esti persoana potrivita daca :

  • Detii Certificat de membru (ALP) si Asigurare MALPRAXIS valabile;
  • Ai experienta minimum 1 an pe o sectie de Spital.

  • Ai excelente abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate, abilitati de munca in echipa, proactivitate, implicare;
  • Cunostinte MS Office - nivel mediu;
  • Limba engleza - nivel mediu.

    Regina Maria isi mareste echipa si este in cautare de asistenti medicali pentru urmatoarele sectii :

    Neonatologie

    Neonatologie Terapie Intensiva

    Pediatrie

    Obstetrica-Ginecologie

    Descrierea jobului

    Responsabilitati principale :

  • Asiguri îngrijirea pacientului în cadrul secției;
  • Recoltezi probele biologice necesare, administrezi tratamentele prescrise și efectuezi manevre conform indicațiilor medicului;
  • Asiguri sprijin emoțional pacientului, pe toată durata internării.

    Asiguri ingrijire medicala specifica sectiei de chirurgie / ATI / neonatologie / camera de garda / obstetrica-ginecologie / pediatrie.

    Raportați această lucrare