Analist Financiar
EASY CREDIT 4 ALL IFN
Brasov
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare economice finalizate;
  • Experienta profesionala de minim 3 ani;
  • Experienta in domeniul serviciilor financiare / bancare constituie avantaj;
  • Cunostinte avansate de Microsoft Office - in special Excel;
  • Abilitati relevante de comunicare, coordonare, orientare catre clienti si catre atingerea obiectivelor impuse;
  • Abilitati foarte bune de negociere, vanzare si recuperare creante;
  • Grad inalt de profesionalism;
  • Persoana activa, pozitiva, orientata spre rezultate, sociabila, dinamica, responsabila, punctuala;
  • Abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, cu capacitatea de rezolvare prompta a problemelor si de prioritizare a obiectivelor tinta planificate.
  • Descrierea jobului

    Principalele activităţi şi responsabilităţi :

  • Promoveaza imaginea si produsele oferite de Easy Credit, informeaza si consiliaza clientii;
  • Preia apelurile telefonice, discuta cu clientii la sediu si recontacteaza clientii din baza de date;
  • Intocmeste dosarul de credit, in baza solicitarilor primite;
  • Inainteaza propunerile legale de aprobarea / refuzul produsului de creditare in vederea analizei si aprobarii;
  • Gestioneaza contractele in aplicatiile interne;
  • Monitorizeaza derularea contractelor, incasarea ratelor si a dobanzilor la scadentele stabilite;
  • Contacteaza clientii pentru anuntarea urmatoarelor scadente; contacteaza clientii restantieri in vederea recuperarii creantelor societatii;
  • Duce la indeplinire targetele lunare stabilite de catre conducere si se ocupa activ de cresterea portofoliului de clienti;
  • Intocmeste diverse rapoarte cu privire la activitate (situatii privind clienti interesati de creditare si situatii privind incasarile de la clienti cu contracte de credit in derulare).
  • Oferta :

  • Pachet salarial motivant;
  • Training de specialitate;
  • Echipa tanara si mediu de lucru placut.
  • Prin transmiterea CV-ului va exprimati acordul privind prelucrarea datelor dumneavoastra personale in procesul de recrutare / selectie.

    Raportați această lucrare