Economist
ICA Research & Development ( ICA R & D ) S.R.L.
Bucuresti
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Candidatul va trebui sa dea dovada de :

  • Atenție la detalii și abilitatea de a lucra cu un volum mare de date;
  • Capacități de organizare și prioritizare / multi-tasking;
  • Abilitatea de a lucra într-un mediu dinamic rapid, cu termene limită strânse;
  • Abilitatea de a lucra atât în echipă cât și individual;
  • Persoană dinamică, organizată, ambițioasă, atentă la detalii și orientată către rezultat.
  • Absolvent în economie / contabilitate / finanțe
  • Experiență în contabilitate financiară / generală de 5 ani
  • Bune cunoștințe a MS Office (în special Excel)
  • Responsabilitati :

  • să asigure înregistrarea cronologică şi sistematică a documentelor primare, privind platile si incasarile prin banca
  • operatiuni privind casieria societatii (incasari plati deconturi cheltuieli)
  • cunostiinte de legislatie contabila si fiscala
  • să conteze operaţiunile patrimoniale
  • să analizeze inregistrarile contabile conform reglementarilor legale si dispozitiilor din Legea Contabilitatii.
  • să stie modul de contare pentru diversele operatiuni ale firmei.
  • sa intocmeasa nota de salarii pe baza statelor de salarii primate de la HR..
  • introducerea corecta si la timp a facturilor furnizorilor (Servicii si bunuri), dupa verificarea prealabila a respectarii prevederilor legale aplicabile si a reglementarilor companiei
  • să arhiveze documentele specifice
  • să participe activ la rezolvarea sarcinilor echipei
  • să fie cinstit, loial şi disciplinat, dând dovadă în toate împrejurările de o atitudine civilizată şi corectă faţă de toate persoanele cu care vine în contact;
  • să execute alte activităţi specifice societatii si departamentului în legătură cu îndeplinirea sarcinilor de serviciu precizate de persoanele care au acest drept

  • sa comunice si sa conlucreze cu toate departamentele societatii
  • Raportați această lucrare