Lucrator gestionar - Topoloveni
SC FAIST ROMANIA SRL
Pitesti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii medii;
  • Minim 1 an experienţă în activităţi similare;
  • Spirit organizat;
  • Capacitatea de a lucra in echipa;
  • Abilitatea de a comunica;
  • Capacitate de autoperfecţionare continuă şi
  • perfecţionare continuă.

    Descrierea jobului

  • Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa finita;
  • Opereaza in stoc miscarile de marfa;
  • Utilizeaza sistemul informatic pt miscarea scriptica a materialelor transportate / incarcate in incinta fabricii
  • Pastreaza documentele justificative legate de stocuri;
  • Participa activ la operatiunile de incarcare / descarcare a marfii la / din magazia firmei;
  • Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic;
  • Ofera informatii despre stocuri departamentelor firmei;
  • Respecta legislatia de gestiune a stocurilor;
  • Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor;
  • Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor;
  • Asigura miscarea stocurilor;
  • Preda marfa catre client conform documentelor emise;
  • Expediaza marfa catre clienti;
  • Asigura ambalarea si securizarea marfii in vederea livrarii;
  • Intocmeste necesarul de materiale folosite / documente pentru expeditia marfii;
  • Transmite catre superiorul ierarhic orice reclamatie privind expeditiile de marfa;
  • Raportați această lucrare