Agenti asigurari / Consultanti asigurari
Generali Romania
Arad, Romania
2 zile în urmă
source : MyNextJob

Responsabilitati :

  • Mentinerea si imbunatatirea relatiei cu clientii;
  • Promovarea, prezentarea si vanzarea produselor companiei;
  • Efectuarea analizei de risc pentru client, construirea de oferte si finalizarea vanzarilor;
  • Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare;
  • Oferirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului.
  • Cerinte :

  • Studii medii / studiile superioare constituie un avantaj;
  • Cunostinte medii de utilizare PC;
  • Atitudine proactiva, persuasivitate si perseverenta;
  • Bune abilitati de comunicare, negociere si orientare spre rezultat;
  • Experienta anterioara in vanzari constituie un avantaj;
  • Spirit de initiativa si capacitate de a lucra in echipa.
  • Beneficii :

  • Suport pentru autorizarea ca agent de asigurare (cod RAF);
  • Finantare 24 luni de activitate, in functie de rezultate;
  • Grile de comisioane progresive;
  • Traininguri gratuite;
  • Posibilitatea de a promova profesional si de a deveni manager de echipa in functie de performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea desfasurata.
  • Raportați această lucrare