INSTALATOR - Proiecte Germania
IAMSAT MUNTENIA S.A.
Piatra Neamt
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

IAMSAT MUNTENIA SA este o companie romano-germana ce desfasoara activitati in domeniul constructiilor si angajeaza pentru santiere din Romania si din Germania instalatori, cu urmatoarele cerinte :

  • Calificare de specialitate sau cursuri de pregatire profesionala;
  • Experienta ca si instalator constituie avantaj;
  • Cunoasterea temeinica a sistemelor de distributie si de evacuare a apei in cladiri rezidentiale, comerciale si industriale;
  • Cunostinte temeinice a sistemelor de incalzire si de ventilatie cat si a echipamentelor specifice; Indemanarea de a lucra cu echipamentele si sculele specifice instalatiilor (taietoare de tevi, chei reglabile, clesti, papagali);
  • Bune abilitati de comunicare / relationare interpersonala;
  • Un nivel ridicat de orientare catre client;
  • Abilitatea de a lucra individual / independent este obligatorie;
  • Spirit de echipa;
  • Capacitate de adaptabilitate la situatii diverse;
  • Capacitatea de a coordona executia lucrarilor este un plus;
  • Preocupare pentru atingerea obiectivelor si atentie la detalii;
  • Constituie avantaje : cunostinte de limba germana sau / si engleza, permis de conducere categoria B.
  • Descrierea jobului

  • Citirea planurilor de constructii / instalatii cu notatiile specifice pentru executia sistemelor de alimentare cu apa si a sistemelor sanitare;
  • Taierea, fasonarea, montarea si asamblarea tevilor avand in vedere de infrastructura existenta, precum si instructiunile specifice de montaj;
  • Instalarea si punerea in functiune a sistemelor de alimentare cu apa, a sistemelor de ventilatie si de climatizare, cat si a sistemelor de sprinkelere si de hidranti;
  • Verificarea, localizarea si repararea defectiunilor (de ex. scurgeri accidentale) si a deranjamentelor; repararea sau inlocuirea conductelor de apa defecte, a tevilor de canalizare infundate, a bateriilor, a dispozitivelor (ex. chiuveta) / s.a.m.d;
  • Instalarea si punerea in functiune a sistemelor de incalzire si de racire.
  • Beneficii :

    1. Pentru proiectele din Romania :

  • Contract de munca incheiat pe durata nedeterminata;
  • Pachet salarial atractiv + Tichete de masa;
  • Sistem de bonusare in functie de performantele obtinute;
  • 2. Pentru proiectele din Germania :

  • Pachet salarial atractiv, incepand de la 1700 Euro net pentru perioada lucrata in Germania;
  • Program de training asigurat in primele saptamani de lucru ( platit), anterior inceperii lucrului efectiv in santier;
  • Cazare asigurata si platita de angajator (gratis pentru angajat);
  • Transport asigurat si platit de angajator : plecare in Germania, la momentul angajarii;
  • Transport zilnic, asigurat si platit de angajator : deplasare punct de cazare santier de lucru si retur;
  • Oportunitatea de a dobandi experienta profesionala la standard european.
  • Raportați această lucrare