Responsabil vanzari (maghiara)
DTN Group Commerce SRL
Timisoara, Romania
‎în urmă cu 16 ore
source : BizooJobs

Descrierea postului

Cautam coleg(a) Responsabil Vanzari.

Reprezinta avantaje :

  • Experienta profesionala si studiile in domeniul frigotehnic si in sistemele de climatizare. - Cunoasterea limbii engleze.
  • Responsabilitati :

  • Gestioneaza portofoliul de clienti existenti si dezvoltarea continua al acestuia;
  • Invata / cunoaste foarte bine portofoliul de produse;
  • Monitorizeaza informatiile referitoare la evolutia pietei de desfacere a produselor frigorifice si de climatizare;
  • Promoveaza produsele din portofoliu in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
  • Intocmeste oferte de pret catre clientii companiei precum si comenzile de livrare;
  • Colaboreaza activ cu celelalte departamente ale companiei in vederea realizarii targetelor de vanzari;
  • Realizeaza raportari periodice;
  • Participa la inventarierea bunurilor din gestiune.
  • Cerinte

  • Studii medii sau superioare in domeniul economic si / sau tehnic;
  • Aptitudini si disponibilitate pentru vanzari;
  • Bune aptitudini organizatorice, de comunicare si negociere;
  • Persoana prezentabila, dinamica si tenace;
  • Spirit antreprenorial si de echipa;
  • Bune cunostinte de MS Office : Excel, Word, PowerPoint, Outlook;
  • Cunoasterea limbii maghiare la nivel avansat (criteriu eliminatoriu), pe langa utilizarea fluenta a limbii romane;
  • Permis de conducere categoria B.
  • Oferta (bonusuri, beneficii)

  • Un loc de munca sigur, intr-o companie multinationala si intr-un colectiv tanar si profesionist;
  • Salariu atractiv, in functie de calificari, experienta si rezultatele obtinute;
  • Masina de serviciu si alte echipamente necesare pentru buna desfasurare a activitatilor intreprinse.
  • Asteptam sa va cunoastem!

    Raportați această lucrare