LACATUS MECANIC INTRETINERE SI REPARATII UNIVERSALE
THE ICONIC ESTATE
Ploiesti
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • studii medii, calificare in meseria Lacatus mecanic / Mecanic / Electromecanic
  • calificare in meseria Fochist reprezinta avantaj
  • experienta in domeniul mecanic, reglare, montare si reparatii universale, intretinere instalatii si utilaje
  • ordonat, punctual, serios, conștiincios, atent la detalii, meticulos, eficient; comunicativ;
  • cunoştinţe solide în domeniul mecanic.
  • Descrierea jobului

    Atributii principale pentru departament Productie-Imbuteliere :

  • diagnosticarea si remedierea defectiunilor;
  • asigurarea functionarii masinilor, utilajelor si a echipamentelor mecanice in conformitate cu instructinile din cartea utilajului;
  • asamblarea utilajelor si efectuarea probelor de functionare;
  • efectuarea masuratorilor mecanice de precizie si intocmirea rapoartelor de intretinere reparatii;
  • realizarea desenelor de executie;
  • citirea si intretinerea schitelor tehnice;
  • executarea de revizii periodice ale masinilor si utilajelor la toate punctele de lucru ale companiei conform programului stabilit;
  • urmarirea programelor de imbuteliere / ambalare / etichetare;
  • urmarirea lucrarilor si a angajatilor ce exploateaza masinile si utilajele din spatiul de productie;
  • exploatare cazan abur.
  • Atributii principale pentru departament Tehnic

    1. Execută lucrari de reparații și întreținere pentru instalațiile, echipamentele, mașinile și utilajele societații, în conformitate cu planul de întreținere și la apariția defecțiunilor, cu respectarea normelor privind asigurarea calității, a normelor de igienă, a normelor de sănătate și securitate a muncii și prevenirii și stingerii incendiilor.

    2. Pregătește pentru campania anuală, echipamentele și utilajele ce deservesc operațiunile de prelucrare a strugurilor și vinificație primară, participă efectiv în campanie la activitățile de exploatare, întreținere și reparare a echipamentelor și utilajelor alocate.

  • 4. Participă cu soluții la îmbunătățirea programului de întreținere și reparații;
  • 5. Execută reparațiile în conformitate cu cartea utilajului;
  • 6. Intervine și acordă suport pentru remedierea oricăror probleme tehnice de natură mecanică apărute;
  • 7. Verifică dacă lucrarea alocată presupune folosirea schelei și urmărește corectitudinea instalării schelei cu respectarea instrucțiunii de lucru ;
  • 8. Are grijă să evite concentrările de materiale și de oameni într-un singur loc dacă lucrarea este la înalțime;
  • 9. Are grijă ca materialele să fie depozitate corect pentru a nu împiedica accesul și operațiile de transport;
  • 10. După fiecare intervenție execută teste împreună cu operatorul și se asigura că mașina, echipamentul sau utilajul funcționează corect;
  • 11. Completează fișa de intervenție a utilajelor;
  • 12. Execută lucrări de reparații și întreținere a instalațiilor sanitare;
  • 13. Colaborează cu operatorii și șefii de secții, pentru constatarea defecțiunilor și remedierea acestora.

    Responsabilitati legate de activităţile specifice :

  • Ø Controlul, diagnosticarea şi repararea mașinilor, echipamentelor și utilajelor din cadrul societății;
  • Ø Executarea / modificarea echipamentelor mecanice;
  • Ø Folosirea sculelor / dispozitivelor în conformitate cu prevederile documentației tehnologice și cu sarcinile de îndeplinit;
  • Ø Realizarea / citirea şi interpretarea schemelor si desenelor tehnice;
  • Raportați această lucrare