Dispecer transport
ELTRA LOGIS
Pitesti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Cerinte :

  • Limba engleza / spaniola / franceza constituie avantaj;
  • Cunostinte MSOffice (Word / Excel);
  • Confidenţialitate, loialitate;
  • Persoana comunicativa, organizata, rezistenta la stres, capabila sa gandeasca strategic si sa lucreze in echipa
  • Persoana dinamica, vesela, prietenoasa, deschisa la nou si adaptabila
  • Are capacitatea de a lucra cu termene limita;
  • Este dornic sa se dezvolte personal si profesional;
  • Pasionat de ceea ce face.
  • Descrierea jobului

    Sarcini si responsabilitati :

  • se asigura ca tractionistii sunt autorizati sa presteze serviciile pentru care s-au angajat;
  • compara situatia din platforma LUPA GPS cu situatia data de logistica verficand numarul de km.
  • prezinta lunar raportul cu masinile personale si alimentarile efectuate in baza foilor de parcurs, bonurilor fiscale / nefiscale.
  • urmareste valabilitatea asigurarilor RCA, ROVINIETA si CASCO, a reviziei tehnice periodice ITP si se ocupa de reannoirea acestora;
  • colecteaza foile de parcurs completate corespunzator (le verifica si tine evidenta lor);
  • se ocupa de gestiunea flotei de masini;
  • tine evidenta aspectelor operationale si a transportului de marfa si pregateste rapoarte pentru conducerea superioara.
  • monitorizeaza periodic numarul de kilometri parcursi ai semiremorcilor (cunoaste programul camioanelor) si face propuneri sefului de departament pentru lucrarile de revizie si intretinere;
  • tine legatura cu furnizorii de combustibil (SHELL SI OMV) si cu furnizorii de piese de schimb / consumabile;
  • coordoneaza activitatea camioanelor cu respectarea instructiunilor, procedurile de lucru ale companiei si a reglementarilor legistlatiei in viguare;
  • monitorizeaza evolutia curselor si gestioneaza activitatea camioanelor;
  • proceseaza documentele de transport si tine evidenta acestora;
  • tine legatura cu firmele de transport (carduri, aparate de drum, p.v., sigilii)
  • monitorizeaza pozitia camioanelor prin Lupa GPS
  • monitorizeaza respectarea kilometri efectuati de transportatori / semiremorca conform contractului de trucking
  • tine legatura cu atelierul mecanic referitor la disponibilitatea semiremorcilor Eltra pentru reparatii
  • tine legatura cu depozitul referitor la sosirea camioanelor
  • anunta restrictii de circulatie
  • Oferta beneficii :

  • Salarizare avantajoasa si fixa + bonuri de masa+transport decontat;
  • Telefon de serviciu;
  • Loc de munca stabil, la una din cele mai performante companii de profil din Romania;
  • Oportunitatea dezvoltarii unei cariere in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
  • Instruire la locul de munca in conformitate cu procedurile interne si a fluxului operational.

    Raportați această lucrare