RESPONSABIL MEDIU
FAIST METALWORKING SRL
Oradea
‎în urmă cu 11 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice de specialitate / calificare in domeniul protectiei mediului
  • Buna cunoastere a legislatiei specifice
  • Experienta de minim 2 ani intr-un post similar
  • Operare calculator nivel avansat
  • Cunoasterea limbii engleza la un nivel cel putin mediu
  • Descrierea jobului

    Contractul este pe perioada determinata de 2.5 ani

  • Identifica,evalueaza aspectele de mediu si selecteaza aspectele de mediu cu impact semnificativ
  • In calitate de responsabil cu gestiunea deseurilor, va urmari indeplinirea obligatiilor legale, dupa cum sunt ele prevazute de Legea nr.
  • 211 / 2011 privind regimul deseurilor

  • Raspunde de urmarirea aplicabilitatii regulamentului CE cu privire la substantelechimice si utilizarea lor in conditii de siguranta (REACH) in domeniulreciclarii DEEE
  • In cazul unor activitati de modernizare, extindere sau constructie de noi obiective, intocmestedocumentatia necesara obtinerii avizelor, acordurilor si autorizatiilor demediu / gospodarire a apelor / securitate la incediu , precum si a documentatiei demediu necesara obtinerii formelor de punere in practica a diferitelor activitati ale organizatiei, dar si pentru reavizare si reinnoire
  • Transmite la Agentia Locala si / sau Nationala pentru Protectia Mediului, Garda de Mediu raportarile periodice sau cele solicitate de catre reprezentatii acestora
  • Tine evidenta gestiunii deseurilor conform HG 856 / 2002 privind evidenta gestiunii deseurilor si pentru aprobarea listei cuprinzand deseurile ,inclusiv deseurile periculoase
  • Transmite la Administratia Fondului pentru Mediu declaratia lunara
  • Raportați această lucrare